site.btaБългария взе чиста победа срещу Хърватия на старта на Лигата на нациите, но капитанката Мирослава Паскова получи контузия

Снимка: БТА

Българският национален отбор по волейбол за жени започна новото издание на Лигата на нациите в Япония с победа с 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) срещу Хърватия, но капитанката Мирослава Паскова получи контузия в третия гейм.

Най-резултатни за успеха на момичетата на Лоренцо Мичели бяха Мария Йорданова с 13 точки и Радостина Маринова с 12.

Българките изоставаха с 2:6 в началото на първия гейм, но изравниха при 8:8 и направиха две впечатляващи серии с по пет безответни точки, които им дадоха непреодолим аванс.

Възпитаничките на Мичели спечелиха с лекота втория гейм, а в третия отново имаха голям пасив в началото, нараснал до пет точки при 6:11. Националките изравниха при 13:13, когато се получи травмата на капитанката Паскова. Тя обърна глезен и напусна мача, като до този момент бе записала девет точки.

Паскова догледа срещата от скамейката, а българките бързо взеха преднина при 18:17. От този момент националките доминираха и сложиха край на двубоя след серия от сервиси на Радостина Маринова и десета успешна блокада на мачбол.

Следващата среща на отбора на Лоренцо Мичели е насрочен за 1 юни от 09:00 българско време. Съперник е Доминиканската Република, която стартира със загуба с 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 15:25) срещу домакина Япони

Към 08:41 на 19.04.2024 Новините от днес