site.btaСлавия представи състава си и победи Спортист Своге в контрола, Галин Иванов се завърна в игра за "белите"

снимка: БТА

Приятелски футболен мач:

Славия - Спортист Своге     3:0  (1:0)
голмайстори: 1:0 Йон Бакеро 11, 2:0 Георги Вълчев 54, 3:0 Валентин Петров 67
състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Константин Чешмеджиев, Людовик Соарес, Кристиян Стоянов, Йон Бакеро, Иван Минчев, Тони Тасев, Радослав Кирилов, Ахмед Ахмедов (като резерви влязоха Ерол Дост, Дарко Тасевски, Галин Иванов, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Валентин Петров, Кемело Нгуена, Емил Стоев, Венцислав Керчев)

Славия победи с 3:0 у дома Спортист Своге в последната си приятелска среща преди началото на сезона в Първа лига. Преди двубоя беше представен целият отбор на "белите" за новия шампионат. В състава е и бившият национал Галин Иванов, който се завръща след двегодишен престой в ЦСКА 1948.

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна с повече от четвърт час закъснение заради топлото време в София.

В третата минута Радослав Кирилов можеше да открие резултата, но ударът му от въздуха мина покрай вратата.

В 11-ата минута Славия взе аванс. Ертан Томбак центрира, топката достигна до Тони Тасев, който триково подаде за Йон Бакеро. Испанецът стреля от близко разстояние, а шутът беше блокиран, но при добавката Бакеро се разписа във вратата на гостите.

Девет минути след това младият Кристиян Стоянов стреля в аут.

В 54-ата минута Славия реализира втори гол. Ерол Дост подаде към Георги Вълчев при изпълнение на фаул и той със силен изстрел от над 25 метра реализира втория гол за Славия.

В 67-ата минута Дарко Тасевски получи пред границата на наказателното поле и изведе Валентин Петров след грешка в защитата на тима от Своге. Юношата на Славия остана очи в очи със Стефано Кунчев и отбеляза за 3:0.

След почивката в игра като резерва влезе Галин Иванов.

Към 10:42 на 05.12.2022 Новините от днес