site.btaШахматен турнир "Маринополци" започна в Павликени

MM1208BO.014
Павликени - шах - турнир

Шахматен турнир "Маринополци" започна в Павликени

Павликени, 27 август /Марина Петрова, БТА/
Шахматен турнир "Маринополци" започна днес в Павликени. Организатори на турнира са Община Павликени и шахматен клуб "Асеневци" - Велико Търново, съобщиха от администрацията.
Състезанията ще се проведат по швейцарската система в 7 кръга. За победителя в генералното класиране Община Павликени е осигурила награда в размер на 250 лева и купа "Маринополци".
Парични награди ще бъдат връчени на първите осем състезатели в генералното класиране, както и за четиримата най-добри шахматисти с рейтинг до 2000. Най-добре представилият се шахматист от Павликени, както и най-добре представилият се ветеран над 60г. също ще получат награди. Специални награди за деца - момчета и момичета - до 10г., до 12г. и до 14г. са предвидили организаторите.
Шахматният турнир "Маринополци" е под патронажа на кмета на Община Павликени инж.Емануил Манолов.