site.btaВ Ловеч се състоя традиционният национален турнир по футбол за купата "Васил Левски"

BOBSTH 15:42:31 02-04-2017
NZ1539BO.005
Ловеч - състезание - купа "Васил Левски"

Ловеч, 2 април /Даниела Балабанова, БТА/
Отборът на ловешкото ОУ "Васил Левски" спечели традиционния национален детски турнир по футбол на малки врати за купата "Васил Левски", организиран от Община Ловеч, Областния съвет на БФС и ОУ "В. Левски", съобщават от общинската администрация. Турнирът е преминал под патронажа на кмета на Ловеч Корнелия Маринова и е част от проявите, посветени на 180-ата годишнина от рождението на Апостола на свободата.
В тазгодишното - 14-о, издание са участвали отбори на пет училища от страната, носещи името на Дякона. Домакините са се включили с два състава.
Мачовете са били в две полувремена по 15 минути.
На финала ловчалии са се наложили с 2:0 над тима на Русе, с което са спечелили купата. Втори са останали русенци, а трети - отборът на Севлиево.
На първите три отбора в класирането били връчени специални купи, а всеки състезател е получил медал. Всички отбори са получили грамоти, топки и торти. Със специални статуетки били наградени най-добрите състезатели по постове: вратарят на победителите Пресиян Иванов, защитникът на Русе Валентин Кирилов, нападателят на Севлиево Стивиян Макавеев и обявения за най-техничен състезател на турнира Браян Стефков от Ловеч. Наградите били връчени от заместник-кмета на Ловеч Венцислав Христов и от председателя на Областния съвет на БФС Николай Денчев.
Националният детски турнир по футбол на малки врати за купата "Васил Левски" води началото си от 2004 година, когато се организира за първи път по инициатива на тогавашния директор на ОУ "В. Левски" Корнелия Маринова, настоящ кмет на община Ловеч.