site.btaСтотици жители на Чирпан се поклониха пред паметта на героите на Съединението
BOBSTH 15:31:46 06-09-2017
IS1530BO.001
Чирпан - Съединение
Стотици жители на Чирпан се поклониха пред паметта на героите на Съединението
Чирпан, 6 септември /Румяна Лечева, БТА/
Стотици жители на Чирпан се събраха на общоградско честване в парк "Яворов" пред мемориала, издигнат на мястото, от което е тръгнала чирпанската чета за Пловдив. Четата е дала пет жертви за единна България. Заупокойна молитва в тяхна памет отслужи отец Иван от храм "Света Богородица".
"За нас е гордост и чест, че малкият Чирпан е един от символите на това величаво събитие, с онези славни герои, загърбили лични интереси, политически и икономически различия, обединение от една мечта за по-добър живот, за ново начало, за общо бъдеще, заяви в словото си кметът на Чирпан Кичка Петкова.
Цветя и венци на признателност пред мемориала положиха граждани, ученици, политици. Сред тях бяха и депутатите от БСП Драгомир Стойнев, Красимир Янков, Донка Симеонова и Георги Гьоков.
По-рано на тьржествена сесия на общинския съвет беше обявен новия почетен гражданин на Чирпан - Таня Тотева, дългогодишен директор на Професионалната гимназия по селско стопанство в Чирпан.
Днес Общината отбелязва 20 години от обявяването на Шести септември за празник на града.
/ИС/
news.modal.header
news.modal.text