site.btaКарта на България получи като подарък училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Атина
Асоциацията на професионалните географи и регионалисти подари на Българското неделно училище (БНУ) „Св. св. Кирил и Методий“ в Атина карта на България. Това съобщиха от екипа на образователното средище във Фейсбук.
„Стойностен подарък от Асоциацията на професионалните географи и регионалисти с председател проф. Марин Русев в навечерието на националния празник - Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Благодарим за съдействието и поставянето на картата на България на Димитър Апостолов, сем. Чуканови и Валери Шопов“, посочиха от учебното заведение.
Както БТА писа, по случай новата учебна година училището получи и други подаръци, сред които знаме, издание на Регионален исторически музей - Благоевград, посветено на Златю Бояджиев, както и тетрадки с български исторически личности на кориците.
Училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Атина, което действа към Културно-просветно дружество „Будители“, тази година отбеляза 20 години от създаването си. В него се приемат деца в предучилищни групи - на възраст три-четири и пет-шест години. Обучават се и ученици от първи до 12. клас. Преподаваните предмети са български език и литература, също така и история и география на България. Училището предлага присъствена и дистанционна форма на обучение, както и паралелки за деца, които не владеят български език.
В образователното средище има и извънкласни дейности – изобразително и приложно изкуство – в часовете на г-жа Мирела Георгиева децата имат възможност да изработват сувенири, коледни играчки, мартеници, рисуват пейзажи от родния край; художествено слово – в часовете учениците изучават тънкостите на актьорското майсторство с г-жа Наталия Колчева и имат възможност да се изявяват на голямата театрална сцена, в часовете по народни танци г-жа Теди Бялкова ги въвежда в ритмите на българското танцово изкуство, сподели по-рано пред БТА Мими Ничева, училищен ръководител на БНУ „Св. св. Кирил и Методий“ в Атина.
Тя посочи също, че се издават удостоверения за проведено обучение по съответните предмети за съответен клас, а в края на обучението си учениците имат възможност да сертифицират знанията си по български език пред Департамента за езиково обучение към Софийски университет „Св. Климент Охридски“.
/ЙК/
news.modal.header
news.modal.text