site.btaАкадемия за учители в български неделни училища стартира днес в София
Академия за учители в български неделни училища стартира днес в София. Това съобщи специално за рубриката „БГ Свят“ на БТА Камелия Конакчиева-Трибулен, ръководител на учебните заведения, действащи към Асоциацията „Български език – език европейски” в Париж, Франция.
Според предварително обявената програма по време на академията, ще бъдат обсъдени въпроси, свързани с процесите на усвояване на езика в детска възраст, методиката на преподаване и комуникативният дейностно ориентиран подход. Сред темите на форума ще бъдат и лексиката и граматиката, техниките за езикова корекция и езиковото поведение на учителя.
„За първи път учителите ще имат възможност в рамките на една цяла учебна година да получат интензивна и продължителна експертна подкрепа, съобразена с техните нужди. Академията има силна практическа насоченост. В курса на обучение учителите ще могат да надградят знанията си за методиката на работата с многоезични деца и уменията си за ефективно преподаване на езика с комуникативен, дейностно ориентиран и игрови подход. Обучението може да е полезно и за учители в среден и горен курс“, сподели Камелия Конакчиева-Трибулен.
Събитието продължава и на 20 юли. След това, от 25 до 28 юли, започват встъпителни обучения в рамките на Академии за учители в български неделни училища в предучилищен и начален етап.
Домакин на инициативата ще бъде Френската езикова гимназия „Алфонс дьо Ламартин” в София, която се намира на адрес: бул. „Патриарх Евтимий” No 35, гр. София.
Академията за учители е организирана от Асоциация „Български език – език европейски“ и Интернационалната асоциация „ЕдюкАрт“ с подкрепата на Министерството на образованието и науката.
Както БТА писа, Асоциация „Български език – език европейски“ е създадена през октомври 2006 г. с цел разпространяване на българския език, култура и цивилизация във Франция. В тази връзка тя открива през ноември 2006 г. училище „Кирил и Методий“, през септември 2007 г. детска градина „Зайченцето бяло“, а през септември 2016 г. обособява и „Първа българска гимназия в Париж“, за да отговори по най-адекватен начин на нуждите на учениците. По същата причина училището започва да прави опити за дистанционно обучение още през 2012 г., а през 2013 г. открива първите си изцяло онлайн паралелки. През октомври 2016 г. открива училище в гр. Тулуза, за да подкрепи усилията на местната българска общност за създаване на образователна структура. През септември 2020 г. открива клон в гр. Лил.
/АГ/
news.modal.header
news.modal.text