site.btaВъзпитаници на училище „Родна реч омайна“ в Париж са отличени с призови места в Международния фестивал „Българска душа на Святата земя“
Възпитаници на Българско училище „Родна реч омайна“ в Париж, Франция, са отличени с призови места в деветото издание на Международния фестивал „Българска душа на Святата земя“, който се проведе в град Бат Ям, Израел. За това съобщава училищният ръководител Пламена Ерон.
„С радост споделяме за огромния успех на учениците от нашето Българско училище „Родна реч омайна“. Поздравления, скъпи деца, за невероятните труд и талант! Поздравления за вашите успехи! Благодарим на организаторите за предоставената възможност да полетим на крилете на изкуството!“ – разказва Пламена Ерон във Фейсбук публикация, представяща успехите на децата.
От споделените конкурсни резултати става ясно, че в раздел „Литература“, категория „Поезия“, с наградата Гран При е отличен Дейв-Стивън Ерон, а в категория „Проза“ носители отново на Гран При са Ан-Мишел Ерон и Андреа Пенчева.
В раздел „Инструментал“ в трета възрастова група са отличени Лилия Реззай за изпълнение на валдхорна, Сара Касед с произведение на пиано и Илияна Ковачева за представен етюд на цигулка. Първото място в четвърта възрастова група на същия раздел журито е присъдило на Ан-Мишел Ерон за нейните изпълнения на пиано и орган.
Творбите на възпитаниците на Българско училище „Родна реч омайна“ във втора възрастова група на раздел „Изобразително изкуство“ също са отличени с първо, второ и трето място. Носители на първо място са Карина Узунов и Габриел Райков, на второ място – Клама Тома и на трето място – Нора Касед. В трета възрастова група с първо място е отличена Сара Касед, а с второ – Дейв-Стивън Ерон. Носител на наградата Гран При в четвърта възрастова гурпа е Ан-Мишел Ерон.
Две трети места са присъдени и в раздел „Българска песен“ за изпълненията на 4-годишния Лука Индино и на певците от Вокална група „Родна реч“.
Както БТА писа, Международният фестивал „Българска душа на святата земя“ се организира от Арт Салон „Сели“ съвместно с общество „Димчо Дебелянов“, както и с подкрепата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина и съдействието на фондация „Незабравима България“.
Фестивалът има за цел да съхрани културното наследство на Българи и Израел. Чрез конкурсните дейности се предоставя възможност за обединяване на българите по света и съхраняване на българските корени, както и за обмен на културни традиции и обичаи между български и израелския народ.
/МГ/
news.modal.header
news.modal.text