site.btaБългарският културен институт в Прага представи програмата си за месец април


Изложба на кюстендилски художници, спектакъл с участието на Виктор Калев, поетично четене и концерт са част от събитията в културния календар за месец април на Българския културен институт в Прага. Това научаваме от програмата, която от екипа на БКИ – Прага споделиха за рубриката „БГ Свят“ на БТА.
Първото планирано за месец април събитие е изложбата „Група на кюстендилските художници“, която ще бъде открита на 9 април 2025 г. (сряда) в 18:00 ч. местно време в галерията на Българския културен институт в чешката столица.
Ден по-късно, на 10 април (четвъртък), е планирано да се състои пражката премиера на сборника с разкази „Нещо за подарък“ на писателката София Стойнева. Литературната среща, по време на която гостите ще могат да получат и автограф от авторката, ще се състои между 18:00 и 20:00 ч. местно време.
На 11 април (петък) сънародниците ни ще могат да гледат на живо актьорът Виктор Калев в авторския концерт – спектакъл „Грамофонът“. Театралното събитие ще се състои в Divadlo Palace, намиращ се на адрес: Václavské nám. 819/43, Praha 1 и е планирано да започне в 19:00 ч. местно време.
Концерт и изложба, обединени под общото заглавие „Магия от звуци“ е планирано да се състоят на 22 април (вторник). По време на събитието, което ще започне в 19:00 ч. местно време, гостите ще могат да чуят концерт, представен от Фани Куцарова, Венци Трифонов и Мартин Владимиров и да разгледат акварелната изложба на Румен Статков.
/ЙК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина