site.btaОфициално закриване на проект за обучение на деца в неравностойно положение в Мароко, финансиран от България, се състоя в Казабланка
Официално закриване на социалния проект „Достъп до качествено образование за деца с увреждания: път към по-приобщаващо общество“ на Институт „Тахер Себти“, финансиран от България по Оперативната помощ за развитие за Мароко, се състоя в Казабланка. Това съобщи чрез сайта на Министерството на външните работи Посолството на България в Рабат, Мароко.
На пресконференцията за медиите ръководството на „Тахер Себти“ и българският посланик Пламен Цолов представиха резултатите на едногодишния проект и същността на българската помощ за развитие.
Изпълнителният директор на Институт „Тахер Себти“ - Суад Тауси, изложи резултатите от дейностите по проекта. Разказа, че в рамките на редица обучителни курсове за педагози, психолози и родители на деца с увреждания са били представени различните аспекти на работата с деца в неравностойно положение и подходите за тяхното обучение в съответствие на степените на увреждане.
Особен интерес на журналистите в работата по проекта представлява научният подход, базиран на опита на други подобни институции в Мароко и в чужбина, но и собствения опит и принос на Институт „Тахер Себти“, отбелязва в своето съобщение мисията ни в Рабат.
Суад Тауси и заместник-президентът на института неколкократно изразиха благодарност към Посолството на България в Кралство Мароко за отличното сътрудничество по проекта.
Пред мароканските медии българският посланик оцени работата на Институт „Тахер Себти“ като изключително успешна. Той отбеляза и специфичния опит и принос на неправителствената организация в обучението на деца в неравностойно положение. Дипломатът изложи приоритетите в оперативната помощ за развитие и финансирането на значими проекти на конкурентна основа от българското правителство. Заяви, че мароканският опит би представлявал интерес и за български сродни организации за работа с деца в неравностойно положение.
Родители на деца с увреждания, участвали в проекта, споделиха своите отлични впечатления от резултатите и заявиха, че са повишили значително своята компетентност за работа с тях в семейна среда, добавят от мисията ни.
/ИКВ/
news.modal.header
news.modal.text