site.btaЕкип на училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг посети изложението за иновации в образованието „Бетт 2025“ в Лондон
Екип на Българското училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг посети изложението за иновации в образованието „Бетт 2025“ (Bett – British educational teaching and technology) в Лондон. Това съобщават от просветното средище на своята страница във Фейсбук.
„Мечтата на всеки учител. Българската държава има щанд в лицето на Министерство на образованието и науката (МОН), където може да се намери изключително полезна информация. Екип на училище „Д-р Петър Берон“ – Рединг също посети събитието и вече имаме идеи как да използваме новите технологични решения в сферата на образованието и в часовете в българското училище“, е посочено в публикацията.
Както БТА писа, България участва с национален щанд на изложението за иновации в образованието „Бетт 2025“ в Лондон. Той е организиран от Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия и МОН.
„Участието на България чрез фирмите, академичната общност, учители и ученици дава много възможности за споделянето на идеи и създаването на бизнес и академични партньорства. Агенцията за малките и средни предприятия и МОН направиха българския щанд подиум за представяне на инициативи и провеждане на срещи, бъдете активни и представете продуктите и услугите си“, се е обърнал към българските участници в изложението заместник-министърът на иновациите и растежа Красимир Якимов по време на откриването на българския щанд.
Bett се организира ежегодно от 1984 г. насам. Организатор е „Хайви Груп Лимитид“ (Hyve Group Limited) с подкрепата на Британската асоциация на доставчиците на образователни услуги (Besa). В него участват изложители от над 120 държави и се посещава от над 30 000 специалисти в сферата на образователните технологии. В събитието се включват всяка година български преподаватели, експерти, специалисти по технологии, предприемачи и други с цел обмяна на опит и добри практики.
Българското училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг, Великобритания, е включено в списъка на българските неделни училища в чужбина на Министерството на образованието и науката на България и има право да издава легитимни удостоверения. Учебното заведение приема ученици в подготвителна група (след навършване на четири години), в начален етап на обучение – от първи до четвърти клас (при навършени седем години през месец септември на съответната учебна година или по преценка на родителя/учителя), и в гимназиален етап – осми-десети клас, посочиха по-рано от училището в социалната мрежа.
Обучението е структурирано в присъствена, хибридна и дистанционна форма. Преподаваните предмети са български език и литература, история и цивилизации, география и икономика на България. Извънкласните занимания включват кръжок за опознаване и запазване на българските традиции, обичаи и култура, изобразително изкуство и изработване на изделия от бита на българите, народни песни и танци.
/ЙК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text