site.btaОтговорният редактор на онлайн медията за книги и четене „Аз чета“ Диляна Денева ще гостува в „Глаголницата“ в Сиатъл на 15 декември
Отговорният редактор на българската онлайн медия за книги и четене „Аз чета“ (azcheta.com) Диляна Денева ще гостува онлайн в „Глаголницата“ в Сиатъл, САЩ, на 15 декември 2024 година. Това съобщават в своята Фейсбук страница от Обществото за поезия и литературна проза „Глаголницата“ при Българския център за култура и наследство в Сиатъл.
„Предколедно. Така се радваме, че именно с Диляна Денева – отговорния редактор на AzCheta.com (най-голямата онлайн медия за книги и четене), ще се настроим за предстоящите празници. Но коя е Диляна Денева? Защо „Аз чета“? Гледаме с трепет към този разговор, защото вярваме той ще ни захрани не просто и не само с нови заглавия, теми и автори. Житейските пътища на нашите гости понякога са точно толкова или дори по-вдъхновяващи от най-силните истории, влезли в книгите, за които говорим“, така организаторите анонсират предстоящия разговор с Диляна Денева.
От Обществото за поезия и литературна проза „Глаголницата“ представят и кратка нейна биография:
Диляна Денева е родена във Варна преди 36 години. Завършила е психология в The Open University, Великобритания. Има петгодишен опит като координатор на проекти в правозащитната сфера в европейската неправителствена организация European Network on Independent Living, базирана в Брюксел. Партньор е в първата агенция за LinkedIn маркетинг в България - BookMark. През 2022 година участва в проекта на Forbes България „Жени на върха“, който отличава успешни дами в различни сфери на бизнеса. Има публикации в сп. Forbes България, сп. Икономика, Дневник, Uspelite.bg и др.
Както БТА писа, през месец февруари 2024 година „Глаголницата“ отбеляза своята десета годишнина с литературно четене в Aрт-студиото на Мария Апостолова в Балард, Сиатъл.
На 15 февруари 2014 г. за първи път „група ентусиасти“ се събират, за да споделят интересите си в областта на българската поезия и литература като цяло. Тогава се случва и първото „глаголатстване“ върху възможностите за провеждането на редовни поетични/литературни срещи, обсъждат се предложения за автори, заглавия, теми. В периода 2014-2019 г. дискусиите се състоят в различни библиотеки, частни домове, чайни и кафенета на Сиатъл. В периода 2020-2021 г. срещите на „Глаголницата“ се пренасят във виртуалното пространство.
/ЙК/
news.modal.header
news.modal.text