site.btaБосилеградски атлети спечелиха девет медала от Откритото атлетическо първенство на Сърбия за ветерани

Снимка: Стефан Радованов

На 14 и 15 септември в Белград се състоя Откритото атлетическо първенство на Сърбия за ветерани, където босилеградските атлети Стефан Радованов, Горан Стойков и Блажа Воинович спечелиха общо девет медала – пет златни, три сребърни и един бронзов.

Стефан Радованов се отличи с два златни медала – на 1500 метра бягане и на 3000 метра бързо ходене. Той също така спечели сребърен медал на 60 метра. Горан Стойков завоюва златни медали на 60 и 200 метра, а в дисциплината скок дължина се класира втори и получи сребро. Блажа Воинович извоюва златен медал в тройния скок, сребро в скока на височина и бронз в скока на дължина.

След това участие босилеградските атлети ще се насочат към Балканското първенство за ветерани по лека атлетика, което ще се състои от 27 до 29 септември в Бар, Черна гора. Състезанието ще събере над 800 участници от 12 балкански държави, както и около 150 състезатели от Европа и света.

Участието на състезателите и разходите по транспорта до Белград бяха покрити от Спортното дружество и Община Босилеград.