site.btaНемско-българското културно дружество „Импулс“ във Франкфурт организира „хоротека“ на 28 септември
Немско-българското културно дружество „Импулс“ (Impuls e.V.) във Франкфурт организира „хоротека“ на 28 септември. Това съобщиха от Дружеството на своята страница във Фейсбук. Фолклорното събитие ще започне в 19:00 часа местно време в Saalbau Gallus на адрес Frankenallee 111, 60326 Frankfurt am Main.
„За всички малки и големи любители на българския фолклор от Франкфурт и региона Impuls e.V. организира най-дългоочакваното събитие за годината - нашата хоротека! На 28 септември (събота) Ви очакваме в Saalbau Gallus за една незабравима, изпълнена с традиционни ритми и изненади вечер. Погрижили сме се за страхотен терен за танци до зори и музикална програма с DJ Cheffo. Специалните ни гост хореографи ще се погрижат да научим и нови танци. Вратите на залата ще бъдат отворени от 18:30 часа“, посочват организаторите в страницата на събитието в социалната мрежа.
Както БТА писа, преди „хоротеката“ от Танцова група „Импулс“, която действа към Дружеството, организират курс по български хора̀.
Германецът Йенс Клюше, който е следвал хореография в България и обожава българския фолклор, е ръководител на Танцова група „Импулс“ към едноименното Немско-българско културно дружество във Франкфурт. Това разказа по-рано за рубриката „БГ Свят“ на БТА председателят на Дружеството Петя Гинчев.
Танцовата група съществува от 2016 година и в нея танцуват 25 души, предимно българи, но и няколко германци. Репертоарът на фолклорната формация включва повече от 50 вида български народни хора и ръченици от различни области на България. „Освен с изучаване на фолклора съставът се занимава и със създаването на добро настроение, участие в различни градски културни събития. Нашата мисия е да продължим традициите на българските народни танци“, сподели Петя Гинчев.
Тя разказа пред БТА и повече за историята на Немско-българското културно дружество „Импулс“ във Франкфурт, което е създадено също през 2016 г.
„Това е дружество с идеална цел, което обединява хора от български и интернационален произход, които харесват и се идентифицират с българския език и литература, българските обичаи и празници, българското изкуство и театър, българския фолклор и народни танци. Една от целите му е приобщаване и интеграция на новодошлите българи в Германия“, посочи тя.
/ЙК/
news.modal.header
news.modal.text