site.btaРъководството на училище „Родолюбче“ в Торонто: Извънкласните дейности са повече от занимания, те са начин за свързване с корените
Българско събото-неделно училище „Родолюбче“ в Торонто, Канада, сподели информация за извънкласните дейности, които възпитаниците на образователното средище ще имат възможност да посещават през новата учебна година. Това съобщават от ръководството на училището чрез публикация във Фейсбук.
„Ние вярваме, че извънкласните ни дейности са голяма част от съхраняването на нашата култура и изграждането на чувство за гордост и принадлежност в нашите ученици. Заниманията не са просто допълнение – те са начинът, по който чрез разнообразни проекти и игри нашите деца се свързват със своите корени, изграждат своята идентичност“, разказват от ръководството на Българско училище „Родолюбче“, презентирайки клубовете, които ще бъдат организирани след края на основните учебни занятия.
От споделената информация става ясно още, че възпитаниците на училището, които имат интерес към музиката, ще имат възможност да посещават клуб „Музикална магия“, където да изучават български детски песни и да развиват своя талант с музикално-ритмични композиции.
Учениците, записани в клуб „Фолклорна дъга“ ще обогатят познанията си свързани с българските традиции и обичаи, а участващите в клуб „Родинознание“ ще научат повече и за природата, историята и географията на България.
Заниманията в драматичен състав „Смехурко“ са насочени към деца и младежи, които „обичат да се изявяват на сцена“ и по време на занятията ще бъдат пресъздавани драматизации и етюди от български народни приказки, писани за деца от български автори.
Както БТА писа, училище „Родолюбче“ отваря врати на 15 октомври 2015 г., като негов основател и настоящ директор е Мая Василиева. Първоначално училището има само един филиал в Ийст Йорк, но постепенно през годините в отговор на желанието на родителите са разкрити още пет филиала в Етобико, Вон, Китченер, Нюмаркет и Маркъм.
Към настоящия момент се предлага присъствено и онлайн обучение на деца от 2 до 18-годишна възраст, разпределени в подготвителни детско-градински групи, подготвителни предучилищни групи, начален етап, прогимназиален етап и гимназиален етап.
/ЙК/
news.modal.header
news.modal.text