site.btaДецата от училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Дортмунд търсят поуките в приказки
Децата от Българското неделно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Дортмунд, Германия, в заниманията си по допълнителни дейности, са се потопили в невероятния свят на приказките, където вълшебствата, добротата и поуките са вплетени в едно цяло. Това съобщиха от образователното средище в своята Фейсбук страница.
„От началото на учебната година децата се запознаха с любимите на много поколения приказки „Житената питка“, „Дядо вади ряпа“, а в изминалите часове работиха и по една от най-харесваните приказки за деца „Трите прасенца“. Заедно със своя учител потърсиха поуката в приказката и всички единодушно заявиха, че с усърден труд и старание, всичко се постига“, допълват от там.
От училището пишат още, че оставени сами на себе си, прасенцата се изправят срещу житейските опасности, но дори и така да е, винаги има начин. Прасенцата побеждават противника си. Тази оптимистична случка дава увереност на детето и вдъхва храброст. Затова, от просветното средище съветват децата никога да не се отказват.
Както БТА писа, училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Дортмунд отваря врати в началото на 2018 година. То е вписано в списъка на българските неделни училища в чужбина. Просветното средище има право да издава удостоверения за проведено обучение, които се въвеждат в Регистър на удостоверенията на България. Учениците, придобили такова удостоверение, могат да продължат обучението си в училища в България без да полагат приравнителни изпити по български език и литература, по история и география на България, посочват от училището в своя сайт.
Учебните занятия се провеждат веднъж седмично и покриват първите три нива на българската образователна система – начален етап, прогимназиален етап и гимназиален етап на училищното образование. Изучават се предметите: български език и литература, история и цивилизации на България и география и икономика на България. В рамките на учебния процес се осъществяват и допълнителни училищни дейности, свързани със съхраняване на националното самосъзнание, културата и традициите на България, е посочено още в сайта.
/ИКВ/
news.modal.header
news.modal.text