site.btaУченици от училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг представиха свои проекти
Нестандартни проекти направиха ученици от Българско училище (БУ) „Д-р Петър Берон“ в Рединг, Великобритания, съобщиха от образователното средище в своята Фейсбук страница.
„Най-накрая и ние да се вредим да представим проектите на учениците, с които чествахме 1 ноември, Ден на народните будители“, допълват от там.
Тяхното предложение за честване на Деня на народните будители е било отново децата да се запознаят с най-разпознаваемите български будители, дейци в миналото, оставили ясен отпечатък върху нашата история и идентичност, информират от БУ „Д-р Петър Берон“.
„Проектите ни са нестандартни, но много идейни. Проекти:
- Лап-бук с тема „Народни будители“;
- Авторски проект „mind map“ или т.н. мисловна карта (графична и с апликации). Провокирахме учениците с въпроса: „Къде можем да видим имената на народните будители в наши дни?“ Отговорите - брилянтни, абсолютно точни и коректни;
- презентация на български банкноти с ликовете на будителите, издадени от Българска народна банка в периода от 1990 година до наши дни (със специални благодарности към преподавателката по изобразително изкуство, г-жа Славова от Основно училище „Черноризец Храбър“, гр. Варна, и директора на училището, г-жа Даниела Пенкова, за това, че ни позволиха да взаимстваме от техния проект по приложно изкуство);
- Портрети за свързване и оцветяване;
- Готови работни листове;
Sources: Facebook потребители: Мама Звяр, Ученето може да е лесно о забавно, little lessons, Азбука „Народни будители“, част от материали на Основно училище „Проф. Марин Дринов“, Панагюрище“, информират от училището.
Както БТА писа, училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг е включено в списъка на българските неделни училища в чужбина на Министерството на образованието и науката на България по Постановление на Министерски съвет на България, с право да издава легитимни удостоверения за проведено обучение. Обучението се провежда в присъствена, хибридна и дистанционна форма. Преподаваните предмети са български език и литература, история и цивилизации (за частта за България) и география и икономика (за частта за България). Извънкласните занимания включват: кръжок за опознаване и запазване на българските традиции, обичаи и култура, изобразително изкуство и изработване на изделия от бита на българите, както и народни песни и танци.
/ИКВ/
news.modal.header
news.modal.text