site.btaБългарските състезатели спечелиха три титли и общо пет медала на турнира за купата на нациите по бокс за юноши и девойки

снимка: БФБокс

Българските състезатели спечелиха три титли и общо пет медала в осмото издание на турнира за Купата на нациите по бокс за юноши и девойки във Върбас (Сърбия).

Роберта Хаджийска триумфира в категория до 48 килограма след категоричен успех на финала с 3:0 гласа над представителката на домакините Мелинда Уташи. При 50-килограмовите със злато се окичи Камелия Желязкова, която се справи в тежка битка с босненката Сейла Биберович. С шампионската титла при юношите се поздрави и Янко Илиев. В категория до 54 килограма той срази с 3:0 сърбина Лука Катич.

Никол Първанова взе сребро, след като отстъпи на финала при 70-килограмовите пред Лорена Хорват (Хърватия), а Явор Вълчев загуби от италианеца Лука Казарса на полуфинал в категория до 75 килограма и заслужи бронз.

Българските национали бяха водени от олимпийската шампионка Стойка Кръстева, от световния златен медалист Детелин Далаклиев и от Пейчо Багдатов.

В надпреварата участваха 99 таланти от десет страни, а състезанието беше подготовка за Европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Сараево (Босна и Херцеговина) през юни.