site.btaБългарският национал Димитър Митов и Сейнт Джонстън отново са в зоната на плейофите за оставане във Висшата шотландска лига

Сейнт Джонстън и българският вратар Димитър Митов остават в зоната на плейофите във Висшата лига на Шотландия. В 37-ия кръг на първенството "светците" направиха равенство 1:1 пред собствена публика с прекия си конкурент Рос Каунти.

Националът на България беше титуляр за домакините и остана на терена 90 минути. 27-годишният Митов спаси опасен шут на Саймън Мъри през първата част, както и опит за гол с глава от близка дистанция на Джордж Хамрън.

В 28-ата минута гостуващият отбор взе преднина в резултата, когато точен беше Ян Данда.

Само четири минути след това Димитър Митов направи двойно спасяване след последователни удари на Хармън и Мъри.

Стабилните изяви на българския страж оставиха Сейнт Джонстън в двубоя и в 90-ата минута бившият нападател на ЦСКА-София Греъм Кери центрира за Адама Сидибе и той с глава осигури равенството за домакините.

Кръг преди края на кампанията "светците" са на 11-то място в класирането с 32 точки, докато Рос Каунти е с 34. В последния си мач за сезона в неделя Сейнт Джонстън ще гостува на Мъдъруел, докато Каунти е домакин на Абърдийн. Ако остане на тази позиция, отборът от Пърт ще играе плейоф за оставане в елита срещу Партик Тисъл или Рейт Роувърс.

Към 03:43 на 01.06.2024 Новините от днес