site.btaНесебър обърна мача срещу Саяна (Хасково) и излезе на 1-о място в Югоизточната Трета лига

снимка: официален сайт на клуба

Отборът на Несебър с 2:1 спечели дербито на 35-ия кръг на Югоизточната трета лига срещу Саяна (Хасково) и оглави класирането. За да се случи това, важна роля имаше и поражението на другия претендент за изкачване във Втора лига Спартак (Пловдив).

Край Черноморския бряг двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но хасковлии владееха повече топката и техните атаки бяха малко по-опасни. Те откриха резултата в 62-ата минута от дузпа, която съдията Иво Андреев от София отсъди заради фаул около точката за изпълнение на наказателен удар. Ахмед Осман откри, но радостта им беше кратка. В 70-ата минута Венцислав Христов изравни също от 11-метров наказателен удар, след като резервата Никола Гелин бе повален от вратаря на гостите.

В първата минута от даденото от съдията 4 минути добавено време друга резерва - Тодор Петров вкара красив гол с глава, с което донесе трите точки за ОФК Несебър. Николай Костов центрира от ъглов удар на задна греда и високият бранител скочи най-високо от всички, а параболичният му удар стана неспасяем за вратаря Цинцарски.

В другата среща с отношение към лидерската позиция Атлетик (Куклен) победи с 1:0 Спартак (Пловдив), като гостите играха почти цяло полувреме с 10 души.

Така Несебър, който преди мачовете беше на 3-о място, сега води с 86 точки. Следват Саяна и Спартак с по 84, а до края на първенството остават три кръга.

Към 12:27 на 11.06.2024 Новините от днес