site.btaКадис победи Севиля като гост в андалусийското дерби и запази шансове за оставане в Ла Лига

снимка: АП/Jose Breton

Кадис изненадващо победи Севиля с 1:0 като гост в андалусийското дерби и запази шансове за оставане в испанската Ла Лига.

Гуардиола Наваро донесе скъпоценните три точки за Кадис с гол в добавеното време на мача. Кадис остава в зоната на изпадащите на 18-о място, но вече само на две точки от спасителното 17-о място, което сега заема Селта, който по-късно приема Атлетик Билбао.

Райо Валекано също направи важна крачка към спасението с победа у дома с 2:1 срещу вече изпадналия Гранада. Райо стигна до успеха, макар че още от 5-а минута игра с човек по-малко заради директен червен картон на Оскар Трехо. Льожен и Де Фрутос се разписаха за домакините, а за Гранада едно попадение върна Лукас Бойе минута преди края.

С победата Райо се изкачи на 14-о място с 38 точки, шест над зоната на изпадащите. Гранада отдавна изпадна от елита и продължава да заема предпоследното 19-о място с 21 точки.

14. Райо Валекано 36 8 14 14 29:44 38
15. Лас Палмас 35 10 7 18 30:44 37 16. Майорка 36 7 15 14 29:41 36 17. Селта Виго 35 8 10 17 40:53 34 18. Кадис 36 6 14 16 25:49 32 19. Гранада 36 4 9 23 37:70 21 - изпада 20. Алмерия 35 2 11 22 35:70 17 - изпада

Към 12:25 на 29.05.2024 Новините от днес