site.btaНови два гола на Георги Минчев помогнаха на АЕЛ (Лимасол) да победи Кармиотиса в кипърското първенство

снимка: AEL Limassol

Българският нападател Георги Минчев завърши първенството в Кипър с общо девет гола, след като се разписа два пъти за успеха на тима си АЕЛ (Лимасол) с 4:2 над Кармиотиса (Пано Полемидия). Срещата от 14-ия кръг на втората плейофна група на кипърското първенство беше последна и за двата отбора.

АЕЛ завършва сезона на 8-о място в първенството с 54 точки, докато Кармиотиса – отбор от предградията на Лимасол, е точно над последните три изпадащи отбора с 40.

Гостите от Кармиотиса откриха резултата в 23-ата минута чрез Абубакар Думбия. Но Георги Минчев обърна хода на мача с два гола с глава. Той изравни в 27-ата, след като при изпълнение на корнер и продължена топка от Андреас Макрис се оказа сам на задна греда и не сбърка. Пет минути по-късно той заби нов гол, този път завършвайки атака и центриране от дясно на Христофорос Францис.

След почивката резултатът набъбна на 4:1 с голове на Слободан Медойевич и Мендеш Морейра, но при 2:1 тимът на Кармиотиса пропусна дузпа, а също така и една отлична възможност за 2:2 от свободен удар. В края на срещата Кармиотиса намали резултата до 3:4 с голове в 82-ата и 96-ата минути.

Минчев, който изкара цял мач на терена, не спря да се бори и през второто полувреме, търсейки хеттрик. В 80-ата минута той можеше да направи 5:1, но техничното му изпълнение от дъгата по чудо облиза гредата от външната страна и излезе в аут. Роденият в Русе таран пристигна в Кипър на полусезона от Локомотив (Пловдив) и за момента е вторият най-резултатен българин зад граница след Кирил Десподов.

В другата среща от днес Докса (Катокопия) разгроми Етникос (Ахна) с 6:3. Българският защитник Димитър Велковски игра силно за домакините от Никозия, които обаче изпадат във втора дивизия. Адил Наби и Берат Садик вкараха по два гола за Докса.

В неделя са и последните три мача от първенството, като в директен сблъсък за титлата на стадион ГСП в Никозия се срещат АПОЕЛ с българския полузащитник Георги Костадинов и АЕК (Ларнака).

Към 23:55 на 20.05.2024 Новините от днес