site.btaЧерноморец се наложи над Балкан и изравни полуфиналната серия в Националната баскетболна лига

снимка: Христо Стефанов/БТА

Носителят на Купата на България Черноморец надделя над Балкан със 70:57 (18:14, 18:12, 19:18, 15:13) като домакин в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас във втория мач от полуфиналния плейоф между двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Така бургазлии изравниха резултата в серията на 1:1 победи. Играе се до три успеха от пет възможни мача.

Шампионът Балкан ще бъде домакин на трети и четвъртия двубой на 13 и 15 май в „Арена Ботевград“. Ако се стигне до равенство 2:2 успеха, петата среща ще се проведе отново в Бургас на 18 май.

Домакините от Черноморец поеха водачеството от старта на мача. Те имаха преднина от 4 точки след началните 10 минути игра и след слаборезултатно първо полувреме водеха с 36:26 на почивката.

Последва оспорвана трета четвърт, в която Балкан за кратко свали разликата под 5 точки след тройка на Димитър Димитров за 40:44 в средата на частта. Баскетболистите на Черноморец обаче не изпуснаха инициативата и преди последния период резултатът бе 55:44 в тяхна полза.

Бургазлии записаха най-голямата разлика в двубоя до момента – 15 точки в началото на четвъртата част, когато Шон Смит се разписа за 59:44, а до края състезателите на Балкан не успяха да застрашат водачеството на домакините.

Травис Макконико се отличи за победата на Черноморец с 19 точки, 8 борбии 7 асистенции. По 12 точки реализираха Андрей Иванов и Шон Смит, който се завърна в игра след като пропусна първия мач от серията. Иванов оформи „дабъл-дабъл“, овладявайки 10 борби, а Смит добави 5 борби и 4 асистенции. Христо Захариев и Евгени Хаджирусев не взеха участие в двубоя.

Йордан Минчев бе най-резултатен за Балкан с 20 точки и 9 борби, а Димитър Димитров завърши с 13 точки и 3 борби.

В другата полуфинална двойка между Рилски спортист и Спартак Плевен резултатът е 1:1 победи, а третата среща предстои в неделя (12 май) в зала „Балканстрой“ в Плевен.

Към 23:54 на 20.05.2024 Новините от днес