site.btaСтефано Пиоли е респектиран от мълчаливия протест на феновете на Милан

Стефано Пиоли е респектиран от мълчаливия протест на феновете на Милан
снимка: AP Photo/Luca Bruno

Старши треньорът на Милан Стефано Пиоли каза, че уважава мълчаливия протест от хиляди разочаровани фенове на тима по време на равенството 3:3 срещу Дженоа в Серия А в неделя.

След като Милан остана без трофей за втори пореден сезон и изостава на второ място в класирането от шампиона и градски съперник Интер с 18 точки, ядосаните привърженици разпънаха банери с искания за промени в отбора, а най-верните ултрасите останаха мълчаливи в знак на протест през цялата неделна среща.

Феновете оставиха след себе си транспарант с надпис "Звукът на тишината", докато масово напускаха цялата трибуна на стадион "Сан Сиро" малко след като Оливие Жиру изведе Милан с 3:2 в резултата в 75-ата минута. По времето, когато Дженоа изравни в края, благодарение на автогола на Малик Тиау, трибуната беше напълно празна.

"Феновете избраха този тип протест и ние просто трябва да ги уважаваме", каза Пиоли, чийто отбор вече си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон.

"Нашите привърженици са много ценни през последните години. Те си имат своите причини, за да изберат този протест", добави той.

Равенството означава, че Милан няма победа в последните си четири мача в Серия А.

"Началото беше слабо. Нямахме нужната концентрация в първите 20 минути и допуснахме ранен гол. След това създадохме много възможности, но направихме и много грешки. Жалко, че не спечелихме, защото щеше да е важно за класирането", коментира Пиоли.

Към 09:15 на 19.05.2024 Новините от днес