9. Наполи       34  13  11  10  52:43   50
 10. Торино       35  11  14  10  31:31   47
 11. Монца        35  11  12  12  38:46   45
 12. Дженоа       34  10  12  12  38:40   42
 13. Лече         35   8  13  14  32:50   37
 14. Верона       35   8  10  17  33:46   34
 15. Каляри       35   7  12  16  37:60   33
 16. Фрозиноне    35   7  11  17  43:63   32
 17. Емполи       35   8   8  19  26:50   32
 18. Удинезе      34   4  17  13  32:51   29
 19. Сасуоло      35   7   8  20  41:70   29
 20. Салернитана  34   2   9  23  26:73   15 - изпада

Отборът на Верона постигна важна победа в битката за оставане в Серия А след успех у дома с 2:1 срещу Фиорентина в среща от 35-ия кръг на италианския шампионат.

Дарко Лазович даде аванс на Верона с гол от дузпа в 13-а минута, но Фиорентина изравни до почивката с попадение на Гаетано Кастровили.

Домакините стигнаха до успеха с гол на нидерландеца Тиджани Нослин в 59-а минута.

Верона заема 14-о място в таблицата с 34 точки, пет над чертата три кръга преди края.

Поражението нанесе удар по амбициите на Фиорентина за участие в Европа следващия сезон. "Виолетовите" са осми с 50 точки, шест по-малко от седмия Лацио.

Във възлов мач за оставане в елита Емполи и Фрозиноне завършиха 0:0 и прибавиха по една точка към скромния си актив.

Двата отбора имат по 32 точки и делят 16-17-о място в класирането, само на три точки над зоната на изпадащите.

Гостите от Фрозиноне бяха по-активният отбор и имаха ситуации да си тръгнат с трите точки.

Емполи също създаде своите моменти, но гол на Емануил Джаси през първата част бе отменено заради засада.

Към 22:53 на 18.05.2024 Новините от днес