site.btaЛидерът в класирането Хорхе Мартин спечели спринтовото състезание от MotoGP в Испания

снимка: Jose Breton /AP Photo

Хорхе Мартин (Испания, Pramac Racing-Ducati) спечели спринта за Гран при на Испания в клас MotoGP, четвърти кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Испанският пилот финишира за 19:52.682 минути в родината си. Втори завърши Педро Акоста (Испания, Red Bull GASGAS Tech3) на 2.970 секунди от Мартин, а третото място зае Фабио Куартараро (Франция, Monster Energy Yamaha MotoGP™), с изоставане от 7.052 секунди.

Надпреварата предложи много емоции на зрителите, а доста от фаворитите претърпяха падания и катастрофи. Шесткратният световен шампион Марк Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati), който спечели квалификацията за основното състезание за Голямата награда на Испания в MotoGP в неделя, водеше в спринта, но падна четири обиколки преди края.

Същото сполетя Енеа Бастианини (Италия, Ducati Lenovo Team), победителя от Гран при на Америките Маверик Винялес (Испания, Aprilia Racing) и шампиона от последните две години Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team).

Хорхе Мартин увеличи аванса си на върха в генералното класиране при пилотите на 92 точки, пред Акоста, който има 63 и Енеа Бастианини с 59 точки.

Към 01:43 на 10.05.2024 Новините от днес