site.btaОБНОВЕНА Номер 1 на "Мастърса" в Мадрид Яник Синер продължи напред, победителят от Монте Карло Стефанос Циципас изненадващо отпадна на старта

Снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Италианецът Яник Синер, който е поставен под номер 1 в схемата на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 7 877 020 евро, продължава напред към третия кръг, след като се наложи над сънародника си с 6:0, 6:3 за малко повече от час игра. Синер не остави никакви шансове на Сонего в първия сет, в който спечели на нула. Във втората част Сонего все пак спечели три гейма на свой сервис, но загуби четвъртия, което доведе до 6:3 за шампиона от Откритото първенство на Австралия по тенис в началото на годината. В следващия кръг Яник Синер ще срещне победителя от мача между австралиеца Джордан Томпсън и руснака Павел Котов.

Световният номер 7 Стефанос Циципас отпадна сензационно още на старта, като отстъпи пред бразилеца Тиаго Монтейро с 4:6, 4:6.

Гъркът бе един от фаворитите на големия турнир на клей след победата му в Монте Карло и факта, че имаше 10 победи от 11 мача на червени кортове през 2024 година. Единствената му загуба до момента бе на финала в Барселона преди седмица от норвежеца Каспер Рууд.

25-годишният Циципас, който има два финала на турнири от Големия шлем, загуби първия сет и падаше във втория. Той успя да спаси два мачбола на Монтейро при 3:5 и негов сервис. В следващия гейм стигна до точка за пробив за 5:5, което можеше да донесе обрат в мача. Бразилецът обаче успя да я отрази и спечели мача от четвъртата си възможност за малко повече от час и половина игра.

В третия кръг Тиаго Монтейро ще играе срещу чеха Иржи Лихечка в третия кръг, който надигра младия сърбин Намад Меджедович със 7:5, 6:4..

В по-ранен мач американецът Себастиан Корда се наложи над австралиеца Макс Пърсел с 6:3, 6:3 за час и 5 минути игра. Синът на Петер Корда направи два пробива в първия сет за 6:3, а във втория му бе достатъчен само един за същия резултат. В следващата фаза той ще чака победителя от двубоя между играещия под неутрален флаг руснак Даниил Медведев и италианеца Матео Арналди.

Към 19:03 на 09.05.2024 Новините от днес