site.btaБългарките Алина Коломиец и Жана Пенчева станаха съответно втора и трета в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"

Алина Коломиец, снимка: БФХГ

Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева спечелиха съответно сребърен и бронзов медал в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за Приз "Жулиета Шишманова", който се провежда в Бургас.

Двете грации са от клуб Левски-Триадица. Коломиец събра от 112.200 точки, след като получи оценки 29.200 на обръч, 28.750 на топка, 29.650 на бухалки и 24.600 на лента. Пенчева има сбор от 111.300 точки (29.100, 29.250, 25.650, 27.300).

Победителка в многобоя стана Рита Араухо (Португалия) със 112.800 точки (27.700, 29.450, 29.000, 26.650).

Според регламента в официалното класиране влизат само по две гимнастички от държава и затова извън него останаха София Павлова, Гергана Трендафилова, Никол Чиплакова, Сузан Пуладиан, Мила Роберт Янакиева и Ванеса Емилова.

На финалите на отделните уреди Алина Коломиец взе златото на обръч и на топка, както и сребро на бухалки. Жана Пенчева е шампионка на бухалки и на лента, а на обръч и на топка стана втора.

На финалите при девойките Мая Пенева, която стана шампионка в многобоя, се нареди първа на топка с 29.100 и на бухалки с 27.700 точки, на обръч Никол Валентинова се класира четвърта, а на лента Виктория Христозова завоюва сребърно отличие.

Към 21:30 на 09.05.2024 Новините от днес