site.btaЯнаки Милев ще играе за титлата на турнир по тенис в Анталия

Янаки Милев ще играе за титлата на турнир по тенис в Анталия
снимка БТА архив

Националът за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 българин направи обрат и победи Стийн Слумп (Нидерландия) с 5:7, 6:4, 6:2 за 2:33 часа.

В първия сет Милев отстъпваше с 0:3, успя да изравни 5:5, но загуби подаването си в 12-ия гейм и Слумп поведе в резултата. В следващите две части българинът доминираше, а в третия сет след 1:2 спечели пет поредни гейма и стигна до крайния успех.

В спор за трофея Милев ще играе утре срещу Жером Ким (Швейцария). Националът има три титли в кариерата си от турнирите на ITF - всички те в Анталия и на червени кортове.

По-късно днес българинът Динко Динев и Матиас Уйвари (Латвия) ще спорят за титлата на двойки срещу водачите в схемата Иржи Барнат (Чехия) и Томаш Ланик (Словакия).

Към 10:47 на 09.05.2024 Новините от днес