site.btaБотев Враца победи Пирин в Благоевград на старта на плейофите във футболната efbet Лига

Първенство на България по футбол, мач от 31-ия кръг на efbet Лига (Трета група) между отборите на Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца):

Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца) - 1:2 (1:1)

голмайстори: 1:0 Иван Тасев 8, 1:1 Мартин Ачков 45+1, 1:2 Мартин Смоленски 49
червен картон: 54 Браян Мендоса (Ботев Враца)

стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Иво Андреев
жълти картони: Андрей Йорданов, Айуб Абу, Максим Ковальов (Пирин), Браян Мендоса, Мартин Ачков, Красимир Костов (Ботев Враца)

състав на Пирин (Благоевград): Максим Ковальов, Айуб Абу, Виталийс Ягодинскис, Венцислав Бенгюзов (73-Станислав Костов), Иван Тасев, Андрей Йорданов, Арно Лузайадио (64-Асен Дончев), Данило Полонский (81-Браян Есало), Лазар Боянов (46-Александър Дюлгеров), Юго Комано, Моду Диане (73-Христо Попадийн)

състав на Ботев (Враца): Красимир Костов, Браян Переа, Браян Мендоса, Бубакар Траоре (57-Спас Георгиев), Клери Сербер (83-Диого Барбоса), Мартин Смоленски, Мартин Ачков (87-Едуардо Кунде), Мирослав Маринов (46-Даниел Генов), Меси Биатумусока, Мартин Бачев, Стефан Велев

Отборът на Ботев Враца победи Пирин с 2:1 като гост в Благоевград в мач от 31-ия кръг на efbet Лига (Трета група). Успехът бе едва седми за врачани от началото на сезона и втори пореден за старт на плейофите в шампионата. Тимът събра 25 точки на предпоследното, 15-о място във временното класиране. Пирин остава с 30 точки на 12-ата позиция в подреждането и със само една победа от последните си четири мача.

Гостите играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме. За Ботев Враца се разписаха Мартин Ачков и Мартин Смоленски, а попадението за Пирин отбеляза Иван Тасев.

Домакините от Пирин поведоха още в осмата минута, когато Иван Тасев овладя топката след грешка на Меси Биатумусока и реализира за 1:0 в полза на благоевградчани. Малко по-късно при атака за гостите Клери Сербер навлезе в наказателното поле на Пирин и центрира, но вратарят на домакините Максим Ковальов реагира навреме и отклони топката.

Браян Переа също застраши вратата на Пирин в 31-ата минута след технично изпълнение, но бе неточен, а минути след това Венцислав Бенгюзов стреля над вратата на Ботев. В 39-ата минута пас на Иван Тасев към Данило Полонский в предни позиции бе пресечен от Браян Мендоса и резултатът остана 1:0.

Ботев Враца стигна до изравнително попадение в първата минута на добавеното време на първото полувреме, когато Мартин Ачков бе точен за 1:1 от пряк свободен удар, вкарвайки дебютния си гол в българския футболен елит.

Гостите осъществиха пълен обрат скоро след подновяването на играта през второто полувреме. В 49-ата минута, след центриране на Браян Переа, топката стигна до Мартин Смоленски, който отбеляза второто попадение за Ботев Враца, правейки резултата 2:1.

Врачани обаче останаха с човек по-малко в 54-ата минута, когато Браян Мендоса получи червен картон за нарушение срещу Полонский.

Иван Тасев затрудни вратаря на Ботев Красимир Костов в 75-ата минута, но стражът се справи, а в 84-ата пак спаси вратата си след изстрел на Айуб Абу. Футболистът на Ботев Враца Мартин Ачков получи контузия три минути преди края на редовното време и бе заменен принудително.

В самия край на срещата Даниел Генов напредна в атака за гостите и падна след съприкосновения с Абу, а главният рефер първоначално отсъди дузпа. След преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР Иво Андреев промени решението си, а двубоят приключи с много нерви и спречквания между футболистите, като травма получи и Браян Переа.

В следващия кръг от Втора лига тимът на Пирин ще гостува на Берое в Стара Загора, а Ботев Враца приема Хебър.

Към 01:52 на 08.05.2024 Новините от днес