site.btaЧетвърто и пето място за българските ансамбли на международния турнир по художествена гимнастика в София

Ансамбълът на клуб Илиана, снимка: БФХГ

Отборът на Илиана зае четвърто място на финала с пет обръча, а Левски-Триадица се нареди на пета позиция с три ленти и две топки на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който започна днес в столицата.

Ансамбълът на клуб Илиана получи оценка от 28.350 точки, след като допусна грешка (уред извън килима).

Вторият състав на Австралия спечели златния медал на финала с пет обръча с резултат 32.100 точки. Сребърният медал взеха представителките на Казахстан с 31.900, а на трета позиция завърши Португалия с 28.850 точки.

Тимът на Турция завоюва златото на три ленти и две топки с 27.200 точки. Среброто е за Австралия-2 с 26.000, а на трета позиция е Румъния с 25.800 точки.

Ансамбълът на Левски-Триадица, който взе бронз в многобоя, допусна грешки в своята композиция и с резултат от 24.150 зае пета позиция.

В надпреварата участваха 9 отбора.

Главен съдия на турнира е президентът на Техническия комитет към Европейската гимнастика Евангелия Трикомити (Гърция). Заместник-главен съдия е генералният секретар на БФХГ Росина Атанасова., а супервайзъри на състезанието са членовете на ТК/ЕГ Християна Тодорова и Елисо Бедушвили (Грузия).

Към 05:43 на 03.06.2024 Новините от днес