Шах клуб "Сините камъни" – Прессъобщение

site.btaШах клуб "Сините камъни": Първи национален шахматен турнир „Стоте войводи“

Шах клуб "Сините камъни": Първи национален шахматен турнир „Стоте войводи“
Снимка: Пресцентър

На 27-ми април, Сливен бе домакин на Първия национален шахматен турнир „Стоте войводи“. Домакините от Военен клуб - Сливен осигуриха чудесни условия за 54 деца от Сливен, Казанлък, Стара Загора и Бургас да премерят силите си в 7-кръговата надпревара.

Състезателите бяха разделени в две групи – А турнир – до 14 г. и Б турнир – до 8 г. Контролата за игра: 15 минути + 5 секунди добавка на ход. Съдии на проявата бяха Радослав Очков – гл. съдия с помощник – Константин Мъцински

При малките надпреварата бе оспорвана и няколко от децата стартираха силно. В крайна сметка, Николай Димитров (Сините камъни - Сливен)  надви всички и спечели турнира със 6,5 от 7 точки. Втори и трети с равен брой точки завършиха съответно Теодор Тенев (Интелект - Сливен)  и Теодор Бакоев (Сините камъни - Сливен) .

При големите Мария Очкова (Сините камъни - Сливен)  и Мартин Динев  (Сините камъни - Сливен) завършиха с равен актив (по 6 точки), но по-добрите показатели на Мария й отредиха първото място. Трета стана Василена Очкова (Сините камъни - Сливен) .

Класирането по възрастови групи е следното:

Категория Детска градина:

Иван Тончев (Траяна – Стара Загора)

Иван Панайотов (Сините камъни - Сливен)

Даниел Вълканов (Сините камъни - Сливен)

До 8 години:

Николай Димитров (Сините камъни - Сливен)

Теодор Тенев (Интелект - Сливен)

Теодор Бакоев (Сините камъни - Сливен)

До 10 години:

Димитър Маринов (Сините камъни - Сливен)

Гален Цакев (Сините камъни - Сливен)

Тодор Иванов (Интелект - Сливен)

До 12 години:

Василена Очкова (Сините камъни - Сливен)

Валентин Иванов (Интелект- Сливен)

Виктория Спасова (Интелект - Сливен)

До 14 години:

Мария Очкова (Сините камъни - Сливен)

Мартин Динев (Сините камъни - Сливен)

Марио Баятов (Сините камъни - Сливен)

При закриването, г-н Атанас Чолаков благодари още веднъж на всички участници и обяви, че турнирът се превръща в ежегоден!

Г-н Радослав Очков изказа удовлетворение от отличните условия и от факта, че броят на децата, занимаващи се с шах в Сливен не спира да расте, благодарение на съвместната работа на двата клуба в града.