Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: „Стратеш атлетик“ с три медала от националния шампионат по офроуд бягане

Снимка: Община Ловеч

Спортен клуб „Стратеш атлетик“ – Ловеч, спечели три медала от националния шампионат по офроуд бягане, провел се на 27 и 28 април в полите на Витоша над с. Бистрица. Нашите участваха с осем състезатели.

В дисциплината изкачване в първия ден (дистанция за мъже и жени 6,5 км, за юноши и девойки 5 км) Стефани Йолова бяга много силно и се класира на 3-то място при жените, като 300 метра преди финала имаше реални шансове да спечели златния медал. С  резултата си тя покри норматив за участие в Европейското първенство, което е в края на май във Франция.

При мъжете клубът участва с трима представители, Стефан Йорданов се класира 5-и.

Във втория състезателен ден се проведоха дисциплините 30 км трейл бягане и класическо планинско бягане, изкачване и спускане за всички възрасти. Радостина Балова спечели сребърен медал при жените на 30 км трейл бягане и затвърди впечатлението, че се намира в много добра спортна форма. При 16-годишните момчета на 2-ро място се класира Александър Андреев, който пробяга дистанцията от 2 км за 8.45 минути и остана на 4 секунди от първото място. В същата възраст при момичетата на 4-то място се нареди Христиана Петрова, на която не й достигнаха 8 секунди, за да се окичи с медал. Останалите състезатели от клуба се представиха добре и регистрираха още 4 класирания сред първите 10 в своите възрастови групи.