Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: Гросмайстор Радослав Димитров с купа „Ловеч“ от 18-ия открит турнир по шах

Снимка: Община Ловеч

Победител и притежател на купа „Ловеч“ от 18-ия открит турнир по шах, провел се в Ловеч на 18 май, стана гросмайстор Радослав Димитров. Участие взеха 64 шахматисти от цялата страна и от различни възрастови групи. Турнира откри кметът Страцимир Петков, който и направи първия ход.

След изключително оспорвани двубои между носители на купи от предходни издания бяха излъчени носителите на медали и първенецът на турнира.

Втори се класира международният майстор Сашо Николов, а трети - Любомир Данов. Първото място при жените зае Диана Дякова от Ловеч.

Медали и грамоти получиха и участници във възрастовите групи до 10, 12 и 16 години. Първи места и златни медали спечелиха ловешките шахматисти: до 10 години – Никола Богданов, до 12 години – Даниел Денчев, и при момичетата до 12 години - Преслава Тодорова.

При мъжете наградата за най-добре представил се състезател получи Вергил Василев.

Наградите бяха осигурени от Община Ловеч и връчени на победителите от заместник-кмета д-р Алдин Начков.

Към 02:09 на 03.06.2024 Новините от днес