site.btaСАЩ постигна убедителен успех срещу Казахстан на Световното първенство по хокей на лед в Чехия

снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Капитанът Брейди Ткачук вкара три гола при числено првъзходство и добави асистенция, за да помогне на САЩ да победи Казахстан с 10:1 на Световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда в Чехия.

Четвъртата победа изкачи американците на второ място в група B с 13 точки, една пред третия Германия и на две зад лидера Швеция, който е с мач по-малко.

Джони Годро записа гол и четири асистенции, за да стане най-добър реализатор за тима на САЩ с 43 точки, с една повече от Патрик Кейн. Мат Болди отбеляза две попадения и направи четири асистенции, Брок Нелсън и Люк Кунин записаха гол и асистенция, а Гавин Бриндли и Кевин Хейс също бяха точни.

Алекс Неделкович направи 13 спасявания.

Алихан Омирбеков вкара утешителния гол за Казахстан, когато отборът му губеше с 0:9.

В група А Австрия спечели срещу Норвегия с 4:1 и е на четвърто място в класирането с равен брой точки с петия Финландия. Първите четири тима от всяка група продължават към следващия кръг.

По-късно днес Канада играе срещу Швейцария в сблъсък за лидерската позиция в група А между два отбора, които вече са се класирали за плейофите, докато Словакия се изправя срещу Латвия в група В.

Към 19:06 на 02.06.2024 Новините от днес