site.btaБяла поведе във финалната серия за титлата в женското хандбално първенство на България

Първи мач от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени (играе се до две победи):

Бяла - Етър 64 - 39:33 (21:13)
* Бяла поведе с 1:0 победи в серията.

Защитаващият титлата си отбор на Бяла надделя над гостуващия Етър 64 с 39:33 (21:13) в първи мач от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени.

Така възпитаничките на Виктория Жосан се нуждаят от още един успех, за да спечелят четвърта поредна шампионска титла.

Вторият мач от серията е на 19 май във Велико Търново.

Домакините от Бяла се възползваха от множеството грешки на съперничките и в двете фази на играта. "Виолетовите" се представиха много под възможностите си в тактически план, като допуснаха дузина попадения от контраатаки.

Момичетата на Жосан поведоха с 3:0 и до почивката продължиха да увеличават аванса си, който достигна до 21:12. В началото на втората част домакините поведоха с двуцифрена преднина при 23:13, а малко след средата на полувремето те предрешиха двубоя, след като дръпнаха с 34:20.

Юлияна Таке и Кристина Иванова вкараха по 9 гола за победителките.

Данислава Петрова беше най-резултатна за носителя на националната купа Етър с 8 попадения, а по 7 добавиха Миглена Христова и Мария Спиридонова.