site.btaС нов гол на Серху Гираси отборът на Щутгарт победи Аугсбург като гост в Бундеслигата

снимки: Tom Weller/dpa via AP

С 26-ия гол през сезона на Серху Гираси отборът на Щутгарт победи с 1:0 Аугсбург като гост и след първия мач от 33-ия кръг в Бундеслигата се върна на 2-о място в класирането. "Швабите" събират 70 точки и изпреварват с една Байерн, който в неделя приема Волфсбург.

И макар миналата година са се бореха за оцеляване, днес Щутгарт чака края на сезона като един от петте участника от Германия в новия формат на Шампионската лига. Амбицията на играчите и на треньора Себастиан Хьонес обаче е да изпреварят и те Байерн, както направиха новите шампиони от Леверкузен.

Гвинеецът Гираси, пред когото е единствено Хари Кейн с 36 гола, превърна в гол една от малкото възможности за тима и първата, открила пред себе си в началото на второто полувреме. Той се разписа едва три минути след подновяването на играта, завършвайки подаване на французина Енцо Мелио в една от типичните атаки на тима, включваща широко отваряне от тъч до тъч и разиграване пред последната третина.

Намиращият се на 9-ото място Аугсбург има още един мач до края на сезона – на 18-и май ще гостува в Леверкузен, за да украси партито за шампионската титла на местния Байерн. Победа там обаче ще им помогне да се намърдат в местата за място в Лигата на Конференциите при определен развой на другите срещи тази седмица и в последния уикенд от първенството.