site.btaФенербахче се класира за финалната четворка на Евролигата с драматична победа срещу Монако, Олимпиакос отстрани Барселона

Снимка: Andreas Gora/dpa via AP, архив

Фенербахче спечели драматична победа с 80:79 (13:15, 22:25, 21:15, 14:15, 10:9) след продължение срещу Монако и се класира за финалната четворка на баскетболната Евролига за мъже. На полуфиналите турският гранд ще срещне Панатинайкос, след което Реал Мадрид ще се изправи срещу Олимпиакос в повторение на двубоя за титлата от миналата година.

Финалната четворка в Евролигата започва на 24 май в "Убер Арена" в германската столица Берлин.

Фенербахче стана първият гостуващ отбор в историята, който печели мач номер 5, след като Ник Калатес вкара поредни стрелби от зоната за три точки и направи ключово отнемане за крайното 80:79. Той завърши с 14 точки, колкото записа и Скоти Уилбекин.

За Монако, който водеше през по-голямата част от мача, най-резултатен бе Майк Джеймс с 20 точки и осем борби.

Олимпаикос пък се класира за трети пореден път във финалната четворка, след като спечели с 63:59 (9:12, 16:15, 15:13, 23:19) срещу Барселона. След като домакинските отбори в исторически план бяха 19-0 в петия мач до сряда, гърците станаха вторият гост с победа във финалния двубой.

Олимпиакос, досущ като Фенербахче, изоставаше в по-голямата част от срещата в Барселона, но взе първата си преднина при 49:47 след тройка на Шакил Маккисик близо пет минути преди края. В последствие гърците направиха серия от 8:0 за 43 секунди и удържаха аванса си до сирената.

Маккисик бе най-резултатен за Олимпиакос с 12 точки, а Никола Милутинов завърши с дабъл-дабъл при десет пункта и десет борби. Николас Лапровитола пък вкара 17 точки за домакините от Барселона.

Към 01:07 на 21.05.2024 Новините от днес