site.btaВенеция спечели гостуването си срещу Торино

футбол - първенство на Италия - коментар

Венеция спечели
гостуването си
срещу Торино

Рим, 13 февруари (БТА).
Венеция се наложи с 2:1 в гостуването си срещу Торино в мач от 25-ия кръг в първенството на Италия.
Още в петата минута Уилфред Синго подаде за Йосип Брекало, който се разписа в полза на "биковете".
Риджесиано Хапс изравни с удар с глава отблизо в 38-ата минута и даде началото на обрата. По-малко от 60 секунди след почивката словенецът Домен Чърнигой се възползва от подаване на Матия Араму и осигури успеха за Венеция.
След точно час игра Брекало пропусна изгодна възможност да изравни. Попадение за Торино беше отменено в самия край на двубоя след консултация с видео асистент рефера и последвало отсъждане на засада на Андреа Белоти.

Дълбоко в допълнителното време Дейвид Окереке от гостите получи червен картон.
Венеция се изкачи на 17-то място с 21 точки, след като прекъсна серия от десет поредни двубоя без победа, докато Торино заема десетата позиция с 32 точки.
По-късно тази вечер Аталанта приема Ювентус, а Милан е домакин на Сампдория.