site.btaТоми Пол победи Хуберт Хуркач и се класира за полуфиналите на тенис турнир в Рим

Снимка: AP Photo/Andrew Medichini

Амеракинецът Томи Пол се класира за полуфиналите на тенис турнир в Рим от сериите "Мастърс" с награден фонд от почти 7,9 милиона евро, след като се наложи над поляка Хуберт Хуркач със 7:5, 3:6, 6:3 за два часа и 44 минути игра. По-рано на турнира американецът победи и руснака Даниил Медведев.

В първите пет гейма на първия сет имаше цели три пробива, като Томи Пол излезе от тях с аванс - 3:2. Хуркач успя да изравни при 5:5, но веднага след това загуби подаването си, а американецът приключи частта на свой сервис.

Втората част започна силно за Пол, който поведе с 2:0 след пробив, но веднага след това полякът изравни, реализира още един пробив и се наложи с 6:3, като изравни сетовете.

Третият сет започна с 2:0 за Хуркач, но Пол спечели следващите три гейма, за да поведе. Полякът допусна още два пробива до края, а Томи Пол спечели мача при четвъртия си мачбол в деветия гейм.

Американецът имаше по-добър процент на първи сервис, направи повече печеливши удари - 28 срещу 25 за поляка, и имаше по-малко непредизвикани грешки - 21 срещу 29.

Това е втори полуфинал за Пол за сезона, който се класира в финалното каре и на турнира в Индън Уелс.

На полуфиналите Томи Пол ще чака победителя от мача между Стефанос Циципас от Гърция и чилиеца Николас Хари.

Към 02:25 на 02.06.2024 Новините от днес