site.btaШвейцария и Словакия записаха чисти победи на световното първенство по хокей на лед

Швейцария продължава без загуба на световното първенство по хокей на лед в Чехия / снимка: АП/Peter Schneider

Отборите на Швейцария и Словакия записаха победи със сухи мрежи на световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда в Чехия.

В Прага лидерът в група "А" Швейцария постигна четвъртия си успех в четири мача, след като надигра Великобритания с 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).

Нико Хишир и Деан Кукан дадоха преднина на "кръстоносците" от два гола още в първата третина, а в края на втората Нино Нидеррайтер оформи победата с гол при числено превъзходство на леда.

Успехът практически класира швейцарците за фазата на четвъртфиналите, като това ще стане факт и на теория при победа над Дания в следващия им мач.

В група "В" в Острава Словакия регистрира третата си поредна победа след 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) над аутсайдера Полша.

Лукаш Цингел вкара първия и последния гол за словаците, които нанизаха по две шайби в първата и третата третина. Другите два гола за успеха им бяха дело на Томаш Татар и Петер Чехларик.

С победата Словакия излезе на второ място в групата с 8 точки, на една зад лидера Швеция, който обаче има и мач по-малко. Полша е на дъното в групата с 1 точка.

Към 01:04 на 02.06.2024 Новините от днес