site.btaКайри Ървинг и Лука Дончич изведоха Далас до победа срещу ЛА Клипърс, Маверикс затвориха серията в шест мача

Ървинг (ляво) вкара 28 от 30-те си точки през второто полувреме / Снимка: AP Photo/Jeffrey McWhorter

Кайри Ървинг вкара 28 от 30-те си точки през второто полувреме, а Далас Маверикс преодоля първия рунд на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) с победа със 114:101 срещу гостуващия Лос Анджелис Клипърс.

Лука Дончич отбеляза 28 точки и записа 13 асистенции и седем борби за поставените на пето място Маверикс, които приключиха серията с Клипърс в шест мача. Следващият съперник на Далас ще бъде първият поставен Оклахома Сити Тъндър.

Пи Джей Уошингтън вкара 14 точки, а с двуцифрен резултат завършиха още Даниел Гафърд и резервата Дерек Ливли II. Норман Пауъл записа 20 точки като резерва и Пол Джордж наниза 18 за поставените на четвърто място Клипърс, които бяха без Кауай Ленърд в трети пореден мач и четвърти в серията като цяло.

Ивица Зубац направи дабъл-дабъл за Клипърс със 17 точки и 11 борби, а Джеймс Хардън го последва с 16/13.

Паоло Банкеро отбеляза 27 точки и Франц Уагнър добави 26, благодарение на което Орландо Меджик форсира мач номер 7 в плейофната си серия с Кливланд Кавалиърс с победа със 103:96 като домакин. Решаващият двубой е в Охайо в неделя вечер.

Джейлън Съгс вкара шест тройки и завърши с 22 точки за Меджик, които преодоляха 50 на Донован Мичъл за съперника и ще играят седми мач в плейофите за първи път от 2009 насам. Победителят от тази серия пък ще срещне водещият тим на изток Бостън Селтикс.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от плейофите:

Орландо - Кливланд - 103:96
* Серията е равна с 3:3 победи.

Далас - ЛА Клипърс - 114:101
* Далас спечели серията с 4:2 победи.

Към 12:01 на 18.05.2024 Новините от днес