site.btaМонако изпрати серията с Фенербахче на пети мач след драматична победа в Турция

Монако изпрати серията с Фенербахче на пети мач след драматична победа в Турция
Донта Хол наниза последния кош, след който фенове на Фенербахче нахлуха на игрището / Снимка: AP Photo/Darko Vojinovic, архив

Монако форсира пети мач от плейофната си серия срещу Фенербахче в баскетболната Евролига за мъже, след като французите спечелиха драматично с 65:62 (15:11, 19:18, 18:14, 17:15) в Турция.

Фенербахче водеше с 33:30 на полувремето, но в края на третата четвъртина Якуба Утара и Джордан Лойд изведоха гостите напред при 48:47. Така се стигна до драматичния финал, който започна с кош на Марко Гудурич за Фенербахче и пасив от точка за турците минута и 47 секунди преди края.

Майк Джеймс отговори с тройка за Монако почти минута по-късно, но Скоти Уилбекин доближи турците отново на кош разстояние с две точни стрелби след нарушение. В последствие Донта Хол бе точен от игра и французите поведоха с четири точки, а Гудурич отговори с тройка за 62:63 само 21 секунди преди края.

Скоти Уилбекин пропусна да изведе Фенербахче напред с пропуск от тройката седем секунди преди края и Донта Хол сложи край на спора с кош при контраатаката.

Французите изразиха бурно радостта си от сладкия успех в Турция, което не бе прието добре от пълната зала с фенове на Фенербахче. Малка част от тях нахлуха на игрището за саморазправа, но до такава не се стигна, тъй като играчите на Монако бяха прибрани бързо в съблекалнята.

Ели Окобо бе най-резултатен за победителите с 13 точки, а за Фенербахче 14 записа Гудурич, който завърши 3/3 от зоната за три точки. Йоргос Папаянис пък записа дабъл-дабъл за домакините с десет точки и 11 борби.

Към 15:14 на 18.05.2024 Новините от днес