site.btaЕтър и Локомотив София не излъчиха победител в мач с три червени картона

главен съдия: Васимир Ел Хатиб
червени картони: Мартин Моран (Етър) 70, Гонсало Кардосо (Локомотив Сф) 90+6, Карлос Франса (Локомотив Сф) 90+8
жълти картони:
- Етър: Мартин Моран, Кольо Станев, Иван Василев
- Локомотив: Гонсало Кардосо, Карлос Франса, Валентин Николов, Красимир Милошев

състави:
Етър: Ангел Мартинов (54-Кристиян Секулич), Антони Ангелов (46-Кольо Станев),  Принс, Георги Александров, Мартин Николов, Мартин Моран, Атанас Атанасов, Дидис Пита (77-Луис Кордова), Йоаким Карсела, Жан-Марк Тибуе (73-Джейсън Клифорд), Иван Василев

Локомотив София: Александър Любенов, Бруно Франко, Красимир Станоев, Гонсало Кардосо, Стефан Ламбезе, Красимир Милошев, Симеон Мечев (73-Калоян Кръстев), Антони Иванов (65-Валентин Николов), Кевин Маи (46-Карлос Франса), Димитър Митков, Стив Траоре

Етър и Локомотив София завършиха 1:1 на стадион "Ивайло" във Велико Търново в мач с три червени картона от 32-рия кръг в efbet Лига.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия треньор и футболист на Локомотив София Данило Дончич, който почина внезапно в началото на май.

Етър, който вече изпадна от елита, игра освободено, без напрежение и доминира през първото полувреме. "Виолетовите" поведоха в 8-а минута с гол на Йоаким Карсела, който прати топката в долния десен ъгъл след центриране на Жан-Марк Тибуе.

Локомотив изравни пет минути след почивката, когато Димитър Митков реализира след асистенция на Стив Траоре.

В 70-а минута Мартин Моран получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение и остави Етър с човек по-малко.

Това помогна на Локо да погледне по-смело в атака и в края играчите на Красимир Балъков упражниха натиск.

В последната минута Красимир Станоев стреля опасно извън наказателното поле, но стражът на Етър Кристиян Секулич изби в корнер.

В добавеното време двама играчи на Локомотив бяха изгонени - Гонсало Кардосо и Карлос Франса видяха червения цвят на картона и оставиха своя отбор с девет души.

Към 05:39 на 02.06.2024 Новините от днес