site.btaДжонатан Нарваес беше най-бърз в първия етап от колоездачната обиколка на Италия

снимка: AP/Mattia D'Alberto

Джонатан Нарваес спечели първия етап от колоездачната обиколка на Италия. 27-годишният еквадорец измина 140 километра от Венария Реале до Торино за 3.14:23 часа, постигайки общо втора етапна победа в кариерата си в престижното състезание.

Германецът Максимилиан Шахман остана на втора позиция, на три секунди зад днешния победител. Трети се нареди Тадей Погачар (Словения), на 6 секунди зад Нарваес, който поведе и в генералното класиране.

Британецът Джерайнт Томас финишира на десето място в дебютния ден от 107-мото издание на надпреварата.

Вторият етап от престижното състезание е в неделя - 161 километра от Сан Франческо ал Кампо до Оропа.

Джиро д'Италия завършва на 26 май в Рим.

Към 12:18 на 18.05.2024 Новините от днес