site.btaЛьо Авър постигна домакинска победа срещу Страсбург във футболното първенство на Франция

снимка: AP/Thibault Camus

Льо Авър спечели с 3:1 пред собствена публика срещу Страсбург в двубой от 32-ия кръг от Лига 1.

Ясин Кечта се разписа по един път във всяко от двете полувремена след две асистенции на Жозуе Казимир.

Фредерик Жилбер върна едно попадение в полза на гостите в 86-ата минута, но Андре Аю оформи крайното 3:1 дълбоко в допълнителното време на срещата.

"Сините" прекъснаха серия от шест поредни двубоя без победа и се изкачиха до 14-то място в Лига 1 с 32 точки. Страсбург е с четири пункта повече на 13-та позиция.

По-късно днес Монако е домакин на Клермон, докато Метц приема Рен.