site.btaРеал Сосиедад постигна домакински успех срещу Лас Палмас в Примера дивисион

Реал Сосиедад постигна домакински успех срещу Лас Палмас в Примера дивисион
снимка: AP/Alvaro Barrientos

Реал Сосиедад победи с 2:0 у дома Лас Палмас в ранния съботен двубой от 34-ия кръг от Примера дивисион. Успехът утвърди баските на пето място във временното класиране с актив от 54 точки.

Автогол на Алекс Суарес в 33-ата минута даде аванс в полза на Сосиедад. Защитникът на гостуващия отбор опита да пресече центриране от десния фланг, но прати топката неспасяемо зад вратаря Алваро Вайес.

В първата минута на допълнителното време на първата част Шералдо Бекер оформи крайното 2:0, пращайки кълбото във вратата след подаване на Брайс Мендес.

Пет минути след почивката Йон Пачеко пропусна да реализира трети гол в мрежата на тима на Лас Палмас, който е без победа в елита на Испания в десет поредни двубоя. Клубът от Гран Канария заема 14-то място в Ла Лига с 37 точки.

Реал Сосиедад ще опита да завърши в топ 6 на подреждането за пето пореден сезон.

По-късно днес лидерът в класирането Реал Мадрид е домакин на Кадис, докато Барселона гостува на местния си противник Жирона.