site.btaШумен 61 поведе в суперфинала за титлата в Деня на Шумен -11 май

Шумен 61 поведе в суперфинала за титлата в Деня на Шумен -11 май
Снимки: кореспондент на БТА в Шумен Станимир Савов

Представителният хандбален отбор на Шумен 61 поведе с 1:0 в суперфинала за титлата в мъжкото първенство на България срещу Локомотив Горна Оряховица . В препълнената "Арена Шумен" домакините спечелиха с 31:28 (19:14). Двата отбора се изправят в битката за титлата за трета поредна година, а новият първенец ще бъде определен в серията до две победи.

Втората среща е следващата събота в "Арена Бяла". За любителите на хандбала Шумен 61 ще осигури безплатен транспорт.

"Направихме страхотно първо полувреме в нападение, но бяхме много слаби в защита. Вратарите също не играха добре. Не знам дали бяхме пренавити, или прекалено рано се успокоихме, тъй като на полувремето водехме с пет гола" , коментира треньорът на шуменци Никола Карастоянов.

Наставникът бе категоричен, че трябва да бъдат направени промени в нагласата и мобилизацията на отбора. И изтъкна, че в Бяла предстои много тежък мач.

"Радостно е, че успяхме да победим, но не съм доволен от концентрацията. Допуснахме твърде много грешки. Това не ни подхожда в такъв важен мач. Цял сезон се мъчим да допускаме под 23 - 24 гола в мач, за да можем комфортно да побеждаваме. Днес наистина играхме слабо. И ако искаме отново да станем шампиони, трябва да променим облика си на игра", категоричен бе Карастоянов.

Ако спечели и втория мач, тимът на Шумен 61 ще триумфира за четвърти пореден и общо осми с шампионската титла при мъжете. Освен това тимът може да направи и дубъл, след като по-рано през сезона си осигури и купата на България.

В серията за бронзовите медали, която също се играе до две победи от три мача, Осъм Ловеч спечели домакинството си на бургаския Фрегата с 32:29 (16:13). Вторият мач е след седмица в Бургас.

Към 01:12 на 02.06.2024 Новините от днес