site.btaСтефан Радованов от Босилеград се класира на четвърто място в дисциплината „През двата върха” на планинско бягане „Трън Ултра Рън“

Снимка: НРТВ-Босилеград

Стефан Радованов, 60-годишен пенсиониран офицер от Босилеград и член на Атлетическия клуб „Младост”, се класира на четвърто място в дисциплината „През двата върха” (Големи връх и Груйница) във възрастовата група 45+ на планинското бягане „Трън Ултра Рън“ в Трън.

Радованов заяви пред НРТВ-Босилеград, че е изключително доволен от постижението си, изтъквайки, че дистанцията е била много трудна и че неблагоприятните метеорологични условия допълнително са затруднявали състезателите.

„Организаторите на екстремното спорно събитие „През двата върха” бяха подготвили много трудно трасе, но и много панорамно, почти през цялото време на надпреварата то откриваше приятни и зареждащи гледки на природните забележителности на търнския край. Това ми е едно от любимите състезания през годината”, каза босилеградският спортен ветеран. Той е преминал разстоянието от 13 километра за два часа и 26 минути.

Състезанието по планинско бягане „Трън Ултра Рън“ се провежда в района на град Трън. Трасетата се намират в сърцето на района Краище. Бегачите са се състезавали в четири дисциплини: „Десет върха Ултра“ – дистанция 54 км, „Четири върха Трейл” – 24 км, „През двата върха” – 13 км,  и „Бягане до върха” – 8 км. Стартът за всички дисциплини е бил в трънското село Велиново.

Организатор на планинския маратон в Трън е била общинската туристическата организация с подкрепата на Община Трън.